Ekrany dotykowe w laptopach – najlepsze rozwiązanie

/

Jeśli chodzi o ekrany dotykowe w laptopach, to pomimo tego, iż wielu użytkowników nie mogło się przyzwyczaić, to jednak zdecydowanie jest to świetne rozwiązanie nad którym należy się pochylić i oddać mu gratulacje. Przede wszystkim takie hybrydy, którymi są ultrabooki mają wiele zalet, które zaraz postaramy się wyszczególnić. Mamy nadzieję, że to pozwoli Ci podjąć odpowiednią decyzję zakupową odnośnie takich rozwiązań, tym bardziej, jeśli się wahałeś nad ich zastosowaniem. Absolutnie nie warto jest się źle nastawiać, a przynajmniej dopóki nie poznasz ultrabooków.

Obsługa gestów w programach  

Coraz więcej aplikacji, również tych na komputery, a nie tylko na tablety zaczyna obsługiwać gesty dotykowe. To bardzo istotna wiadomość, ponieważ to wyraźnie pokazuje kierunek, w jakim to wszystko będzie zmierzało w kolejnych latach. Nie ma co ukrywać, że wielu użytkowników jest z tego zadowolonych. Oczywiście nie ma co ukrywać, bo jeszcze minie trochę czasu, zanim ekrany dotykowe będą mogły wyprzeć klawiatury czy myszki. Tak naprawdę, nie jest wiadome czy kiedykolwiek to nastąpi. Pewne jest natomiast to, że zdecydowanie są one lubiane i wielu użytkowników wybiera urządzenia takie jak ultrabooki, które są smukłe i lekkie. Zdecydowanie te zalety należą do największych i na pewno warto byłoby się bliżej zastanowić nad zakupem takiego sprzętu.

Kiedy sięgać po ekran dotykowy?

Przede wszystkim w sytuacjach, kiedy nie masz dostępu do tradycyjnej myszki. Dzięki temu faktycznie można sobie ułatwić obsługiwanie urządzenia i przeglądanie internetu, czy też zdjęć itd. Jak już wcześniej mówiliśmy, obsługa ekranu dotykowego może wymagać pewnego rodzaju przyzwyczajenia, jednakże jak najbardziej warto jest spróbować. Szczególnie w sklepach bez większych problemów można znaleźć możliwości wypróbowania sprzętu przed zakupem. To właśnie wtedy zyskujesz szansę zakupu ultrabooka, którego wcześniej dokładnie sobie przetestujesz i sprawdzisz, czy w ogóle tego typu sprzęt faktycznie Cię satysfakcjonuje.