Jaki mianicure jest najmodniejszy w 2022? Wcale nie jest to elegancki French!

Jaki mianicure jest najmodniejszy w 2022? Wcale nie jest to elegancki French!
fot. unsplash.com

Ładny manicure to ozdoba dłoni każdej kobiety. Uwydatnia zadbane paznokcie oraz sprawia, że same palce wydają się smuklejsze i dłuższe. Co sezon specjaliści wypatrują najgorętszych kolorów. W tym roku to butelkowa zieleń, którą z powodzeniem na czerwonym dywanie zaprezentowała Selena Gomez.

Czy kolor zawsze musi pasować do stroju?

W powszechnym przekonaniu utarło się, że kolor paznokci zawsze powinien być spójny z całą stylizacją. Dlatego też ciemne paznokcie średnio wyglądały z pastelowymi ubraniami, a rockowy strój z paznokciami nude. Jak to jednak w modzie bywa, często idą tam pod prąd, łamiąc wszelkie konwenanse. W tym przypadku nie chodzi jednak o kontrastujące z resztą stylizacji kolory paznokci. Teraz to kolor manicure ma pasować do biżuterii!

Rok 2022 – szlachetna biżuteria

Przyglądając się stylizacji wspomnianej wcześniej aktorki, Seleny Gomez, widzimy że na jej palcu błyszczy sporych rozmiarów szmaragd. I to właśnie ten kolor zaważył na tym, jaki kolor paznokci miała na wyjściu. Dostosowanie koloru do biżuterii może być nieco kłopotliwe w praktyce, jednak jeżeli proponuje to Tom Bachik, nie można tego zwyczajnie zignorować. Ten stylista paznokci odpowiada za wygląd J.Lo., Camilii Cabello czy Heidi Klum.

Hybrydy czy zwykłe?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – czy misterne zdobienia jakie dają nam hybrydy czy żele, są jeszcze na topie? Wydaje się, że po wielkim boomie na sztuczne, długie paznokcie, przyszła pora na naturalność. Teraz wręcz passe jest mieć tipsy ogromnych rozmiarów. Za to krótko przycięte, w stonowanych, nawet wyrazistych kolorach, są zdecydowanie bardziej na topie.

Szukasz więcej porad kosmetycznych? Zajrzyj na portal twarz.pl