Karnawałowa metamorfoza – jak stworzyć błyszczący look za pomocą domowych kosmetyków?

Karnawałowa metamorfoza – jak stworzyć błyszczący look za pomocą domowych kosmetyków?

Stylizacje na karnawał wymagają specjalnego podejścia, zwłaszcza jeśli chodzi o makijaż. Zamiast codziennej, stonowanej palety barw, powinniśmy postawić na efektowne połyski i brokat. Tu nie ma miejsca na nudę – liczy się blask i wyrazistość. Podpowiadamy, jak wykorzystać kosmetyki, które już masz, aby wynieść swoją urodę na zupełnie nowy poziom.

Planując makijaż pełen blasku na karnawałowe szaleństwo, warto zaopatrzyć się w kilka kluczowych produktów. Twoja kosmetyczka powinna zawierać błyszczącą bazę, mocno kryjący korektor, lśniący błyszczyk z iskierkami, róż o intensywnym kolorze, maskarę intensywnie wydłużającą rzęsy oraz paletę metalicznych cieni do powiek. Dzięki tym elementom z łatwością osiągniesz efekt spektakularnego makijażu, idealnego na karnawałową zabawę.

Pragniemy pokazać Ci jak zrealizować makijaż o nazwie „glow”, który jest doskonałą propozycją na wszelkiego rodzaju imprezy. Jego kluczowy składnik to błyszczący rozświetlacz oraz cienie z iskierkami, którymi możesz ozdobić powieki – nie krępuj się tutaj z intensywnością kolorów.

Zanim jednak zabierzesz się za aplikację kosmetyków, zapewnij swojej skórze odpowiednią pielęgnację – tylko na nawilżonej skórze makijaż prezentuje się najkorzystniej. Po tym etapie, czas na kolejne kroki: jako pierwszy nałożyć należy bazę, najlepiej tę z efektem rozświetlenia. Następnie przychodzi pora na korektor i podkład – pamiętaj jednak, żeby używać ich umiarkowanie, są one jedynie do zamaskowania niewielkich niedoskonałości. Następnie użyj bronzera do podkreślenia kości policzkowych i oprósz je odrobiną rozświetlacza. Na koniec połóż akcent na powiekach, używając cieni z błyszczącymi drobinami. Po tuszowaniu rzęs wszystko jest już gotowe – utrwal makijaż za pomocą fixera i ciesz się niezapomnianą karnawałową nocą.