Przesilenie wiosenne. Jak sobie z nim radzić?

Przesilenie wiosenne. Jak sobie z nim radzić?
fot. unsplash.com

Początek wiosny prawie zawsze odbija się w jakiś sposób na naszym codziennym funkcjonowaniu. Z jednej strony, to ogólne osłabienie i podatność na infekcje. Z drugiej jednak, to apatia i gorszy stan psychiczny. Nie jest więc nam łatwo, ale są sprawdzone sposoby, dzięki którym wiosenne przesilenie będzie łatwiejsze do zniesienia.

Zdrowa dieta

Jesteś tym, co jesz i nie uciekniesz od tego. Dla porównania – do swojego samochodu wlewasz najlepszej jakości paliwo, aby pojazd służył ci przez długie lata. Pomyśl w ten sposób o swoim ciele i przygotowując posiłki, skup się na zbilansowanej, zdrowej diecie. Tym samym staraj się unikać cukru, białego pieczywa i wysoko przetworzonego jedzenia.

Postaw za to na warzywa, owoce oraz wodę i ziołowe herbaty. Idąc tym tropem, szybko zauważysz, że mnogość kolorów na talerzu, dzięki warzywom i owocom, szybko przełoży się na lżejszy brzuch i lepsze samopoczucie. Nie zapominaj również o ziołowych naparach, herbatkach oraz rekomendowanej przez specjalistów ilości wody.

Wrzuć na luz

Z początkiem marca możemy już się poczuć nieco znużeni zimą. Codzienna, szara proza życia może działa lekko depresyjnie, a już z pewnością nie powoduje poprawy nastroju. Początek wiosny to rewelacyjny czas na to, aby odkurzyć zaniedbane hobby lub zapisać się na lekcje tańca. Zamiast oddać się smutnym myślom, zrób coś tylko dla siebie i tym samym wrzuć na luz.

Ruch to podstawa

Ponoć już 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej sprawia, że jesteśmy zdrowsi i w o wiele lepszej kondycji. Nie ma tu właściwie znaczenia czy jest to szybszy spacer w parku, jogging, joga czy trening kardio. Kluczem jest tu sekwencyjny, powtarzający się trening. Bo tylko konsekwentna praca da na tym polu efekty. Marzec zaskakuje nas ciepłymi momentami, warto skorzystać więc z pierwszych, słonecznych dni aktywnie!

Otaczaj się pięknem

Kup sobie wiosenny bukiet tulipanów i postaw w widocznym miejscu. Niech poprawia ci humor samo patrzenie na niego. Początek wiosny to również dobry moment na porządki w szafach albo długo odkładany remont. Są ludzie, którzy właśnie w tych działaniach upatrują poprawy samopoczucia. Jeżeli więc należysz do tej grupy, nie wahaj się przed rozpoczęciem działań. Zdziwisz się, jak bardzo napędzi cię to do kolejnych kroków i będziesz się dziwić, skąd u ciebie aż tyle energii!

Jeden komentarz o “Przesilenie wiosenne. Jak sobie z nim radzić?

Dodaj komentarz