Wzmacniaj i odżywiaj swoje włosy: sprawdzone domowe metody!

Wzmacniaj i odżywiaj swoje włosy: sprawdzone domowe metody!

Poprzez kolejne pokolenia, kobiety nie szczędziły wysiłków, aby uzyskać zdrowe, lśniące i piękne włosy. W dzisiejszych czasach nie sposób wyobrazić sobie kobiety bez szeregu kosmetyków do pielęgnacji włosów. Ale mamy dla Was cenne wskazówki: nie trzeba polegać tylko na chemicznych odżywkach i maseczkach! Często mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Rozważ użycie naturalnych składników, które są bogate w substancje odżywcze dla Twoich włosów. Oto proste i skuteczne metody na odżywienie włosów w zaciszu własnej łazienki.

Pierwsza propozycja to rewitalizująca maseczka na bazie jajka. Aby ją przygotować, należy ubić białko z jednego jajka kurzego do stanu sztywnej piany, a następnie połączyć je z żółtkiem. Uzyskaną mieszankę nakładamy na umyte, jeszcze wilgotne włosy. Następnie owijamy głowę folią kuchenną i ręcznikiem. Po około 30 minutach spłukujemy włosy. Zabieg ten powinno się powtarzać co 2 tygodnie.

Kolejna metoda to maseczka na bazie oliwy z oliwek, która nie tylko odżywia włosy, ale również pomaga zapobiegać ich wypadaniu. Wystarczy połączyć łyżkę oliwy z oliwek z żółtkiem jajka kurzego. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na wilgotne włosy, owijamy głowę folią i ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukujemy włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny. Pamiętajmy jednak, że sok z cytryny ma właściwości rozjaśniające, dlatego osoby o ciemnych włosach powinny go dodawać z umiarem. Ten zabieg również warto powtarzać co 2 tygodnie.

Ostatnią propozycją jest kompres wzmacniający i dodający blasku naszym włosom. Składnikami kompresu są: olej roślinny, liście pokrzywy i brzozy, rumianek, żółtko jaja kurzego, olejek rozmarynowy, miód i cytryna. Najpierw podgrzewamy 1/3 szklanki oleju roślinnego, a następnie dodajemy do niego liście pokrzywy i brzozy oraz łyżeczkę rumianku. Po pół godzinie odcedzamy olej i dodajemy pozostałe składniki: żółtko, 3 krople olejku rozmarynowego oraz łyżki miodu i soku z cytryny. Gotową mieszankę nakładamy na włosy, które następnie owijamy folią i ręcznikiem. Po 30 minutach spłukujemy włosy.