Aktywne wakacje – odpoczywaj w ruchu, twoje ciało to kocha!

Aktywne wakacje – odpoczywaj w ruchu, twoje ciało to kocha!
fot. unsplash.com

Marzymy o nich przez cały rok. Wakacje to w końcu swoboda i odpoczynek po ciężkiej pracy i nauce. Jak je wykorzystać z korzyścią dla ciała i ducha? Aktywnie!

Na plaży

Gorący piasek i szum fal zapraszają do opalania na kocu i czytania książek. Jednak ten czas warto wykorzystać w ruchu. Plus będzie taki, że przynajmniej opalisz się równomiernie i poznasz nowych ludzi. Siatkówka plażowa albo też długie spacery brzegiem morza będą o wiele ciekawszą alternatywą niż bierne opalanie. Łap więc promienie słoneczne w ruchu, a z pewnością nie pożałujesz!

W górach

Wysokie góry nie są dla każdego. Do długich, pieszych wędrówek potrzeba nie tylko dobrej kondycji, ale i znajomości wielu wspinaczkowych reguł. Jednak zawsze możesz wybrać niższe góry, takie jak w Beskidzie Śląskim lub w Bieszczadach, które nie są aż tak wymagające. Łagodne podejścia, długie spacery i piękne widoki zrekompensują podjęty wysiłek. I z pewnością dostarczą wielu pięknych wspomnień oraz zdjęć!

Nad jeziorem 

Czy w takich okolicznościach przyrody można się nudzić? To prawie niemożliwe! Zamiast leżeć na hamaku, wykorzystaj możliwości jakie oferuje ci jezioro. Wyprawa łódką albo kajakiem to nie tylko aktywny wypoczynek, ale i świetna okazja do poznania mniej znanych rejonów. Dodaj do tego jeszcze wycieczki rowerowe i poczujesz prawdziwe szczęście. Nie musisz od razu startować z długimi i wymagającymi trasami. Odległości dawkuj sobie na miarę swoich sił, a z pewnością nie pożałujesz. 

W mieście

Wypoczynek w mieście być może nie jest najlepszym z możliwych opcji, ale często jedyną. Poczuj się więc jak turysta we własnych stronach. Odwiedź reklamowane muzea, na które nigdy nie było czasu. Wyszukaj najbardziej malownicze parki, wypróbuj ściankę wspinaczkową albo też wesołe miasteczko. Zamiast samochodu, wybierz rower i środki komunikacji miejskiej. Postaw na spacery. W końcu masz urlop i nie musisz się nigdzie spieszyć!