Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe

Dawne techniki starożytnych mistrzów zyskały wsparcie w postaci najnowszych technologii. Dawniej grawerowanie wykonywało się dłutem grawerskim i młotkiem. Praca była żmudna i trwała długo. Dziś wszystko można wykonać o wiele szybciej.

Nowoczesna technika
Grawerka kojarzy się z urządzeniem mechanicznym, które wytwarza sporo hałasu. Jednak wcale nie musi tak być. Nowoczesna grawerka wykorzystuje w pracy światło lasera.

Starych domów się nie burzy

Jak to działa
Wygodna i tania grawerka laserowa wykorzystuje do znakowania przedmiotów laser o niewielkiej mocy. Już urządzenia o mocy lasera 10 W nadają się do efektywnej pracy. Laser w technologii dwutlenku węgla sprawdza się w zupełności podczas znakowania wyrobów.

Parametry techniczne
Grawerki laserowe to urządzenia kompaktowe, zamknięte w zgrabnej obudowie. Pole robocze osłonięte jest ze wszystkich stron, tak że nie grozi przypadkowe zadziałanie lasera poza strefą operacyjną.

Dzięki skutecznemu chłodzeniu temperatura pracy może osiągać najwyżej kilkanaście stopni Celsjusza.

Współpraca z systemem
Grawerki laserowe są kompatybilne z nowoczesnymi systemami operacyjnymi. Najpopularniejszy z nich Windows obsługuje część elektroniczna zasobów sprzętowych.

Bezpieczeństwo i wygoda
Maszyny posiadają solidne zabezpieczenia. Wygodna klapa pozwala dozorować zamknięte urządzenie podczas pracy za pomocą wzroku.
Gazy spalinowe są usuwane poprzez system wyciągowy.