Jak nie przejeść się w Święta Bożego Narodzenia? Poznaj te dietetyczne triki!

Jak nie przejeść się w Święta Bożego Narodzenia? Poznaj te dietetyczne triki!
fot. unsplash.com

Boże Narodzenie w Polsce kojarzy się przede wszystkim z suto zastawionym stołem niekoniecznie niskokalorycznych potrawami. To również ciężki czas dla wszystkich tych, którzy są na diecie. Czy da się przeżyć nadchodzące święta bez dodatkowych kilogramów? Oczywiście! 

Na Wigilię przyjdź najedzonym

Tradycja i obrzędy religijne nakazują, aby w Wigilię poprzedzającą Boże Narodzenie, zachować post ścisły aż do kolacji wigilijnej. Jednak jeżeli nie chcesz od razu rzucić się na jedzenie podczas wigilii, koniecznie zjedz w ciągu dnia przynajmniej dwa lekkie posiłki. Niech będą pełne warzyw, aby dłużej czuć sytość. Błonnik zapewni odpowiednie działanie jelit, a ty na samej kolacji nie będziesz mieć ochoty na duże porcje.

Skosztuj wszystkiego z umiarem

Dobry dietetyk powie ci, że w nadchodzące święta możesz jeść właściwie wszystko, ale w rozsądnych ilościach. Odmawianie sobie dań które je się jeden dzień w roku, to zwyczajna głupota. Zamiast jednak objadać się nimi, zwyczajnie je skosztuj. Małe ilości z pewnością nie przyczynią się do nadmiernego przyrostu wagi.

Na koniec poproś o ziółka

Kolejna ważna kwestia to czas biesiadowania przy stole. Najlepiej, aby nie przeciągać go do późnych godzin wieczornych, aby organizm miał jeszcze czas na przetrawienie tego wszystkiego, co spożyto w ciągu jednej kolacji. Na koniec zaparz sobie ziółka, takie jak rumianek albo mięta, skutecznie poprawiające trawienie. Nie chcesz chyba przez resztę świąt borykać się z niestrawnością!