Już dzisiaj premiera nowego iPhone 13! Czego możemy się spodziewać?

Już dzisiaj premiera nowego iPhone 13! Czego możemy się spodziewać?
fot. unpslash.com

Dokładnie o godzinie 19:00, 14 września odbędzie się pokazowa premiera nowego iPhone od Apple. I chociaż ta marka wzbudza niemałe kontrowersje, to na to wydarzenie czekają zarówno przeciwnicy jak i wierni fani. Bo iPhone to marka, która elektryzuje!

Interesujące nowości

Na wzór ubiegłych lat, transmisja z premiery nowego iPhone będzie transmitowana na cały świat za pośrednictwem internetu. Dzięki temu nawet najwięksi fani będą mogli go zobaczyć na własne oczy. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Apple lub na profil firmy w serwisie YouTube. Prócz nowego iPhone 13, premierę będą miały również słuchawki AirPods 3, a także Apple Watch Series 7. 

Nowy iPhone to minimalne zmiany w designie i ogromne w środku urządzenia. O ile zewnątrz, to tylko przesunięta wysepka z głównymi aparatami, o tyle zaczynając od ekranu, to prawdziwa rewolucja. Po pierwsze, to ekran 120 Hz ProMotion. Po drugie, rewelacyjny układ Apple A15, będący najszybszym procesorem na rynku. W konsekwencji otrzymamy nie tylko ładny, ale i szybko działający smartfon do zadań nie tylko specjalnych. 

Kiedy sprzedaż?

W przypadku poprzedniego modelu, iPhone 12 musieliśmy sporo czekać na możliwość kupienia nowej wersji. Tym razem ma już być inaczej. Nowy iPhone 13 ma trafić do sprzedaży już w kilka dni po premierze. Dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że w Polsce będzie już dostępny 17 września w przedsprzedaży. Kilka dni później będzie dostępny już dla wszystkich. 

Podobnie jak w ubiegłych latach, nowe modele telefonów będzie można zamówić z oficjalnej strony Apple. Z pewnością spotkasz je również w IStore w każdym większym mieście. Sieci komórkowe, które są w naszym kraju, również przygotowują specjalne oferty związane z nowym modelem iPhone. O tym, czy warto go kupić w abonamencie, musisz zdecydować sam. Jednorazowy wydatek na iPhone 13 może być niezłym obciążeniem dla budżetu. 

Gdyby nie było tak drogo…

Okazuje się, że iPhone w nowej odsłonie będzie średnio 20% droższy, niż jego poprzednicy w dniu premiery. Ten stan rzeczy producent tłumaczy wciąż rosnącymi kosztami produkcji. Nie wiadomo jeszcze, ile nowy iPhone 13 będzie kosztował, jednak patrząc na ceny iPhone 12, można przewidywać wydatek od około 4 500 zł.