Shopee – czy to nowa konkurencja dla Allegro i Amazona?

Shopee – czy to nowa konkurencja dla Allegro i Amazona?
fot. unsplash.com

Platforma Shopee pochodzi z Singapuru, gdzie jest najpopularniejszym portalem do zakupów w internecie. W ciągu ostatniego czasu przeprowadzała szereg badań konsumenckich i rozmów z rodzimymi przedsiębiorcami sprzedającymi w Sieci. Wiadomo już na pewno, że niebawem wejdzie na polski rynek. Będzie rewolucja? 

Gigant wkracza do Polski

Shopee to platforma sprzedażowa, która już podbiła Azję i Amerykę Południową. Udostępnia ona swoją platformę sprzedawcom, aby oni sami nie musieli zakładać swoich stron internetowych. Strona ta bardzo szybko znalazła się na liście największych serwisów e-commerce i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. 

Czym zaskoczy Shopee?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszym kuszącym aspektem będzie darmowe prowadzenie konta sprzedawcy przez 6 miesięcy. Kolejny aspekt, który jest nie bez znaczenia dla sprzedającego, to brak prowizji od sprzedawanych produktów. Ponoć również prowadzący konta będą mieć bezpłatny dostęp do wszystkich funkcjonalności zarządzania sprzedażą i narzędziami analitycznymi. 

Kupujący również będą mieć profity. Jednym z nich jest darmowa wysyłka przez pół roku i to niezależnie od potencjalnych kosztów wysyłki. Jeżeli spełni się konkretne kryteria, można otrzymać nawet 250 zł rabatu na zakupy. Brzmi nieźle, prawda?

Z korzyścią dla klientów

Tak naprawdę, kolejne miejsce tego typu to większa konkurencja a co za tym idzie, nadzieja na niższe ceny. Największy potentat w tej grupie, Allegro, nie pozwoli sobie na utratę swoich klientów. Możemy więc w przyszłości liczyć na rabaty oraz ciekawe rozwiązanie techniczne jeszcze bardziej usprawniające zakupy. 

W podobnym tonie jak Shopee, miało zawładnąć rynek zakupów internetowych Amazon i eBay. Niestety, zamiast prawdziwej rewolucji pozostała niezbyt atrakcyjna finansowo alternatywa, z której niewielu tak naprawdę korzysta. Wciąż niektóre produkty są o wiele tańsze na zagranicznych odpowiednikach tych platform niż w Polsce. Interesu życia więc nie da się na nich zrobić.