Wieczorna pielęgnacja twarzy – skóra atopowa

Wieczorna pielęgnacja twarzy – skóra atopowa

Atopia kojarzy się najczęściej z nieprzyjemną chorobą skóry wieku dziecięcego z której się wyrasta. Niestety każdy atopik ma takie szczęście i musi borykać się ze swoim problemem przez całe życie. Na szczęście kosmetologia wychodzi naprzeciw osobom z wybitnie wrażliwą cerą, dzięki czemu odpowiednia pielęgnacja jest coraz łatwiej dostępna.

Wieczorny rytuał pielęgnacyjny ma na celu oczyszczenie i nawilżenie delikatnej skory twarzy, która za odpowiednio troskliwe traktowanie odwdzięczy się nam młodym i świeżym wyglądem.

Przede wszystkim należy bezwzględnie pamiętać o zmyciu makijażu! Pozostawiony na twarzy na całą noc, może doprowadzić do bolesnych podrażnień, wysuszenia i szybszego starzenia się skóry.
Do demakijażu wspaniale sprawdza się nierafinowany olej kokosowy. Bardzo dobrze rozpuszcza kosmetyki, nawet te wodoodporne, jednocześnie nie podrażniając delikatnej, skóry.
Olej lekko rozcieramy w palcach i wmasowujemy okrężnymi ruchami w twarz. Po chwili można go zetrzeć wacikiem.

Kolejnym punktem powinna być tonizacja, jednak łagodniejsze a równie dobrze oczyszczające są płyny micelarne. Przecieramy twarz nasączonym płynem wacikiem, usuwając w ten sposób resztki zanieczyszczeń i kosmetyków.

Gdy skóra lekko przeschnie, warto zadbać o jej nawilżenie. W tym celu sprawdzi się łagodne serum rewitalizujące, które nakładamy posuwistymi ruchami jednocześnie wykonując masaż twarzy.

Zwieńczeniem wieczornego rytuału, niech będzie ostateczne odżywienie i nawilżenie twarzy poprzez nałożenie dobrego kremu. Wrażliwa, atopowa skóra jest bardzo wymagająca względem kremów i często reaguje pieczeniem i podrażnieniem, najbezpieczniejszym wyjściem może być więc maść z witaminą A. Ten popularny kosmetyk można nabyć w każdej aptece za dosłownie kilka złotych.

Jeśli co wieczór będziemy powtarzać wszystkie powyższe punkty, możemy spodziewać się, że rano ujrzymy w lustrze wypoczętą, nawilżoną twarz, bez podrażnień i suchych skórek.