5 sposobów na jesienną chandrę. Nie daj się złemu samopoczuciu!

5 sposobów na jesienną chandrę. Nie daj się złemu samopoczuciu!
fot. unsplash.com

Wraz z końcem wakacji i ostatnimi, sierpniowymi promieniami słońca, lato właściwie odchodzi w przeszłość. Zamiast tego, dopada nas jesienny, pourlopowy smutek. Jak z nim walczyć?

Zaakceptuj swoje emocje

Pourlopowy i powakacyjny spadek nastroju to coś najzupełniej normalnego. Efekt jest tym silniejszy, im bardziej zmieniłaś otoczenie podczas wyjazdu. Gdy wracasz do deszczowego miasta po sielskich chwilach na słonecznych Mazurach, może dopaść Cię smutek. Najważniejsza kwestia, to zaakceptować ten stan jako coś, co jest chwilowe i przejdzie. To dobry punkt wyjścia do kolejnych zmian. Nie szarpiesz się już ze sobą, tylko akceptujesz swoje emocje. 

Idź na spacer, nawet w deszczu!

Każdy lekarz powie Ci, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsze, co możesz zafundować swojemu organizmowi. Jedną z najprostszych form aktywności jest właśnie spacer. Ubierz się stosownie do pogody i wyjdź na chwilę nawet w strugach padającego deszczu. Parki i skwery jesienią wyglądają niezwykle malowniczo, a może w Twojej okolicy jest las? Zafunduj sobie więc kąpiel leśną, a nie pożałujesz! 

Zainwestuj w swój rozwój

Jesień to najlepszy czas, aby zacząć naukę czegoś nowego. Zarówno szkoły językowe jak i szkoły tańca i każde inne, właśnie we wrześniu rozpoczynają nabór na nowe zajęcia. Ostatnie wydarzenia pokazały, że z powodzeniem możesz również brać udział w zajęciach on-line. Zapytaj więc siebie, czego zawsze chciałaś się nauczyć. I zrób to właśnie, by pokonać pourlopową chandrę!

Zadbaj o warzywa i owoce na talerzu

W powiedzeniu, że jesteś tym, co jesz, jest sporo prawdy. Od jakości tego co serwujesz na talerzu, zależy również dobre samopoczucie. Zamień wysoko przetworzone produkty na jak najbardziej naturalne. Zadbaj, aby to właśnie warzywa i owoce stały się podstawą Twojej zdrowej diety. Ograniczając cukry, poprawisz działanie swojego organizmu i sprawisz, że będzie Ci zwyczajnie ze sobą lepiej. 

Pielęgnuj relacje

Wakacyjne wyjazdy oraz sezon urlopowy nie do końca sprzyjał podtrzymywaniu przyjaźni. W tym czasie trudno było zgrać terminy i spotkać się w jednym czasie. Jesienią pora jednak to zmienić. Bez względu na to, czy na żywo, czy też on-line, spotkaj się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. To poprawia nastrój i z pewnością odepchnie pourlopowy spadek nastroju.