Czy urządzenia wielofunkcyjne to faktycznie dobry zakup?

Czy urządzenia wielofunkcyjne to faktycznie dobry zakup?
fot. unsplash.com

Pralka, która jednocześnie jest suszarką. Czytnik e-booków, dzięki któremu możesz również surfować po Internecie albo sprawdzać Facebooka. Smartwatch, przez który porozmawiasz na wideokonferencji, zapłacisz za zakupy i opracujesz plan treningowy. Brzmi znajomo? Urządzenia typu smart są teraz ewidentnie na topie. Tylko, czy warto je kupować?

Technologia zadziwia każdego dnia

Nie da się ukryć, że rozwój nowoczesnych technologii może przyprawić o zawrót głowy. Inteligentne telewizory, ekspresy do kawy, a nawet samo sprzątające odkurzacze. Na reklamie wszystko wygląda rewelacyjnie i niejeden z nas już skusił się na takie urządzenie typu smart. Czy jednak każdy był zadowolony? Nie do końca. 

Co jest do wszystkiego…

Spytano posiadaczy zaawansowanych technologicznie modeli przydatnych w życiu gadżetów o to, jak oceniają ich wielofunkcyjność. Większość osób, która kupiła tego typu rzeczy ze średniej półki cenowej, była równie średnio zadowolona z efektów. Tego typu urządzenia rzadko działały spójnie, zacinały się, a także nie funkcjonowały zgodnie z zapewnieniami producenta. Największą wadą ich jednak było to, że przy zepsuciu jednej z funkcjonalności, cała reszta również nie działała dobrze. 

Trochę lepiej było z urządzeniami wielofunkcyjnymi z wyższej półki cenowej. Tu o wiele rzadziej zdarzały się usterki, a te nie blokowały działania całego mechanizmu. Pojawiła się również inna ciekawa kwestia: mimo, że dana osoba posiadała urządzenie wielofunkcyjne, to tak naprawdę korzystała tylko z 1/4 jego możliwości. 

Rozsądne zakupy

Przed nabyciem konkretnego urządzenia smart musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: czy będziesz korzystać ze wszystkiego? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, nie wahaj się z zakupem. Gdy jednak wiesz, że na co dzień będziesz wykorzystywać tylko minimum, może warto skupić się tylko na tym? 

Druga kwestia to jakość. Chcąc kupić urządzenie wielofunkcyjne, nie zgadzaj się na podróbki i półśrodki. Tylko urządzenia najlepszej jakości będą w pełni spełniać wymagania typu smart. Na tym nie warto oszczędzać!