Bez tego kosmetyku nie ruszaj się z domu! O kremach z filtrem UV

Bez tego kosmetyku nie ruszaj się z domu! O kremach z filtrem UV
fot. unplash.com

Lato chyli się ku końcowi, płynnie przechodząc w przepiękną i kolorową jesień. Wraz ze spadkiem temperatury, zmieniają się wymagania naszej skóry, a co za tym idzie, odrobinę inne kosmetyki. Jednego jednak nie zmieniaj – krem do twarzy z filtrem UV zostaw na cały rok! Dlaczego?

Słońce a nasza skóra

Nasz organizm potrzebuje energii słonecznej, aby właściwie się rozwijać. Ten naukowo stwierdzony fakt jest już powszechny. Witamina D, wytwarzana podczas kąpieli słonecznych, sprawia, że mamy mocniejsze kości i odporność na zawołanie. I to nie tylko przed jesiennymi infekcjami. Jest jednak druga strona medalu, ta mniej pozytywna. Długie ekspozycje słoneczne mogą powodować szereg chorób, w tym raka skóry. Nie jest tajemnicą, że przez nadmierne opalanie, skóra traci wodę, a z nią swoją jędrność, witalność i gładkość. 

W walce o młody wygląd

Wciąż można spotkać się ze stwierdzeniami, że kiedyś nie było takich kremów i ludzie jakoś nie mieli problemów. Pora jednak powalczyć z tym uprzedzeniami, bo są one nieprawdziwe. Ludzie, którzy nie chronili swojej skóry przed szkodliwymi promieniami UV, zapadali na choroby skóry. Nierzadko również ich skóra szybciej pokrywała się siateczką licznych zmarszczek. I to w bardzo młodym wieku. Dzisiaj mamy już narzędzia do obrony, a są nimi właśnie dobre kremy z wysokim filtrem UV. Korzystaj więc z nich, aby zapewnić sobie zdrowy i młody wygląd na długi czas. 

Zwróć uwagę na składy!

Jeżeli chcesz używać kosmetyku z filtrem przez cały rok, zastanów się, jaka jego forma będzie najwygodniejsza. Kosmetyki naturalne z wysokim filtrem UV zazwyczaj są mineralne. W konsekwencji potrafią „bielić”, czyli zostawiać białawą warstwę na skórze. W połączeniu z podkładem i kolejnymi etapami codziennego makijażu może być nie do końca dobrym wyborem. Jednak, gdy się nie malujesz na co dzień, wersja naturalna będzie doskonała. 

Gdy makijaż towarzyszy Ci codziennie, postaw raczej na łagodne kremy z chemicznym składem. Nałóż je tuż po porannym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry. Potem, na krem przeciwsłoneczny bez problemu możesz nakładać kolejne kremy i kosmetyki. Jedno jest pewne – w tym przypadku ochrona przeciwsłoneczna będzie Ci towarzyszyła przez cały dzień!