Jakie są typy błyszczyków do ust i jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Jakie są typy błyszczyków do ust i jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Bez wątpienia, każda dama, dbająca o swój wygląd i stosująca makijaż, posiada przynajmniej jeden. Wielokrotnie jest to pierwszy kosmetyk dla młodej panny, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze światem urodzenia. Mowa tutaj o błyszczyku do ust – małym kosmetycznym cudzie, który jest idealnym dopełnieniem dla każdego rodzaju makijażu. Jakie są odmiany błyszczyków do ust, który powinniśmy wybrać i na co zwracać szczególną uwagę?

Błyszczyk do ust jest nie tylko fantastycznym narzędziem do finalizowania makijażu i dodania blasku naszym ustom, ale może być również używany jako samodzielny kosmetyk. Może pełnić funkcje pielęgnacyjne lub służyć jedynie jako dodatek ozdobny. Ma gęstą, lecz płynną konsystencję i jest zwykle pakowany w tubkę lub małą butelkę z aplikatorem zakończonym pędzelkiem lub gąbeczką.

Błyszczyk można nałożyć na szminkę, aby podkreślić jej kolor lub go nieco zmodyfikować, a także używać go samodzielnie, aby zaakcentować usta, nadając im pożądany odcień. Błyszczyk do ust, jeśli jest stosowany umiejętnie, może być wykorzystany również jako róż do policzków.

Błyszczyk do ust jest znanym kosmetykiem, który pozwala na szybkie wykonanie makijażu ust. Błyszczyki często zastępują balsamy do ust, ponieważ zawierają kombinację składników pielęgnacyjnych, takich jak witamina E, gliceryna, ekstrakt aloesowy oraz olejki roślinne i glikol propylenowy. Formuła została tak dobrze dobrana, aby usta nie tylko zyskały intensywny błysk, ale także aby były gładkie, miękkie i nawilżone.

Błyszczyki dobrej jakości posiadają składniki takie jak olej rycynowy, olej parafinowy, lanolinę i pigmenty. Olej rycynowy sprawia, że pigmenty są równomiernie rozprowadzane w kosmetyku i wpływa na uczucie nawilżenia ust. Olej parafinowy jest stosowany zazwyczaj w minimalnych ilościach, aby zapewnić efekt błyszczenia. Lanolina wpływa na odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia, co wpływa na lepkość i gładkość kosmetyku. Pigmenty odpowiadają za odpowiedni kolor, jego nasycenie i trwałość.

Producenci błyszczyków do ust wciąż starają się ulepszać formułę kosmetyków i dostosowywać je do potrzeb klientek. Najczęściej występującym kryterium różnicującym błyszczyki są ich formy: płynne, półpłynne, stałe i dwustronne. Dawniej błyszczyki do ust kojarzyły się głównie z przezroczystą, ewentualnie delikatnie różową substancją, którą nakładało się na szminkę, aby bardziej błyszczała.

Aktualnie na rynku dostępne są liczne odmiany błyszczyków do ust, różnych marek, w różnym zakresie cenowym, a co najważniejsze – w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy wybierać między błyszczykami matowymi lub błyszczącymi, z drobinkami złota, brokatem czy perłowym połyskiem, które pięknie odbijają światło, a także trwałymi oraz klasycznymi. Znajdziemy również błyszczyki nawilżające, odżywcze, powiększające usta (takie, po których usta wydają się optycznie większe, gładkie, pełne) oraz zawierające składniki pielęgnacyjne, jak kwas hialuronowy czy witaminę E.

Większość popularnych marek kosmetycznych oferuje błyszczyki w swoim asortymencie. Więc na pewno jest z czego wybierać!