Masz w łazience gąbkę? Koniecznie ją wyrzuć!

Masz w łazience gąbkę? Koniecznie ją wyrzuć!
fot. unsplash.com

Gąbka czy myjka przydaje się w codziennej pielęgnacji. Pomaga się umyć i jest zwyczajnie wygodna. Jednak dermatolodzy ostrzegają – jeżeli używasz jej więcej niż 1 raz, możesz nabawić się wielu chorób skórnych!

Dlaczego gąbka to zły pomysł?

Jeżeli używamy danej myjki czy gąbki więcej niż jeden raz, staje się ona siedliskiem bakterii. Co więcej, nie spełnia swojego podstawowego zadania, czyli czyszczenia, a wręcz przeciwnie – dodatkowo brudzi całe ciało. Bakterie z gąbki z kolei mogą doprowadzić do rozwoju na skórze wielu niebezpiecznych infekcji. Zwłaszcza, gdy mamy drobne skaleczenia. Z kolei modne swego czasu twarde gąbki, które miały dodatkowo za zadanie peeling całego ciała, to jedynie źródło potencjalnych skaleczeń i uszkodzeń całego ciała.

Zobacz również: Pielęgnacja olejami to świetny sposób na walkę z trądzikiem!

Zamiast gąbki – dłoń!

O wiele bardziej skuteczną metodą mycia jest używanie własnej dłoni. W ten sposób nie narazimy się na potencjalne niebezpieczeństwo spowodowane uszkodzeniem czy spowodowaniem stanu zapalnego skóry.

Wiele zależy również od tego, w jaki sposób gąbka jest przechowywana. Zostawiona na brzegu wanny czy też w wilgotnej łazience, szybko stanie się niebezpiecznym źródłem infekcji bakteryjnej. Dlatego jeżeli upierasz się przy myjkach czy gąbkach, pamiętaj o ich regularnej wymianie. Po każdym użyciu daj ją na kaloryfer lub wystaw na słońce, aby gąbka szybciej wyschła. Ograniczy to w dużym stopniu rozwój bakterii.

Szukasz więcej pielęgnacyjnych trików? Sprawdź portal twarz.pl