Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co lepiej kupić w Lublinie?

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co lepiej kupić w Lublinie?

Rozważając zakup nowego mieszkania w Lublinie, trzeba mieć na uwadze wiele istotnych kwestii. Bardzo często pojawia się przy tej okazji pytanie, czy bardziej opłaca się zainwestować w kawalerkę, czy w mieszkanie dwupokojowe? Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Nowa kawalerka w Lublinie – dla kogo?

Kawalerki niezmiennie od lat cieszą się w Lublinie – i nie tylko zresztą tam – ogromną popularnością. Okazują się strzałem w dziesiątkę w paru przypadkach, np. znakomicie sprawdzają się w roli pierwszego mieszkania. Są też dobrym rozwiązaniem dla singli, a nawet i dla par. Nierzadko na taki nabytek decydują się osoby, które dysponują ograniczonym budżetem – ceny kawalerek są niższe niż większych mieszkań. Poza tym kawalerki to idealne mieszkania na wynajem – w Lublinie, mieście akademickim, to nie problem znaleźć chętnych na wynajęcie takiej nieruchomości.

Nowe mieszkanie dwupokojowe w Lublinie – kiedy warto?

Jak podkreślają doradcy z firmy deweloperskiej Orion, szukanie w Lublinie mieszkania na sprzedaż wiąże się niekiedy z niespodziankami. Można bowiem znaleźć nowe dwupokojowe mieszkania w niezwykle atrakcyjnych cenach. Zdarza się, że taki zakup opłaca się bardziej niż kawalerka – wtedy oczywiście zdecydowanie warto dopłacić. Dwupokojowe mieszkania są w Lublinie najbardziej poszukiwane przez pary oraz trzyosobowe rodziny. Niejednokrotnie pełnią też funkcję mieszkania inwestycyjnego – czyli są kupowane z myślą o czerpaniu zysków z tytułu najmu.

Najlepsze mieszkanie – czyli jakie?

To, czy lepiej nabyć w Lublinie kawalerkę, czy mieszkanie dwupokojowe, jest sprawą bardzo indywidualną. Najważniejsze jest bowiem to, aby wybrana nieruchomość sprostała konkretnym wymogom. Każdy sam musi zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem lokalu mieszkalnego oraz nad jego przeznaczeniem. Rzecz jasna niebagatelne znaczenie w tym kontekście mają też finansowe możliwości nabywcy – jeśli pozwalają one na zakup większego mieszkania, warto z tej opcji skorzystać, nawet jeżeli wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego.