Poczytaj ile zarabiają budowlańcy. Raport Hays Poland nie pozostawia złudzeń!

Poczytaj ile zarabiają budowlańcy. Raport Hays Poland nie pozostawia złudzeń!
fot. unsplash.com

Jak w większości zawodów tak i tutaj, najwięcej zarabiają specjaliści. W budownictwie, na najwyższe zarobki mogą liczyć dyrektorzy budowy, architekci i kosztorysanci. Oto jak prezentują się zarobki na innych stanowiskach.

Raport płacowy 2022

Nie da się ukryć, najwięcej zarabiają dyrektorzy techniczni, którzy miesięczne wpływy za pracę sięgają nawet 25 000 zł brutto. Odrobinę mniej mają kierownicy projektów, bo jest to 19 000 zł brutto. Natomiast kierownik budowy to pensja sięgająca około 13 000 zł brutto miesięcznie. Inżynier budowy zarabia średnio 1/3 tego, co otrzymuje dyrektor techniczny, bo 7 000 zł brutto.

Poniżej 10 000 zł

Na takie stawki mogą liczyć architekci, przynajmniej ci początkujący. Specjaliści z dużym stażem, zarządzający zespołem, mają już około 14 000 zł brutto. Osoba na stanowisku młodszego architekta zarabia najczęściej około 5 000 zł brutto. Kosztorysanci również plasują się w tym przedziale, bo zarabiają od 7 do 8 tysięcy złotych brutto

Pensja menedżerska

O zupełnie innych stawkach rozmawiają osoby ze szczebla menadżerskiego. Tutaj standardem jest pensja w wysokości 11 000 zł. Warto jednak mieć na uwadze, że w budownictwie im wyższa pensja, tym większa odpowiedzialność za powierzone zadania. I gdy młodszy architekt niespecjalnie odpowie przed sądem za swoje uchybienia w sztuce, to już architekt zarządzający lub dyrektor techniczny budowy już tak. Na takich stanowiskach jest również ogromna presja oraz stres, który nie jest wart żadnych pieniędzy.

Szukasz informacji na temat budowy? Zobacz portal homely.pl